Humor

  • Niewiadówka Biletowa
  • Kamuflaż
  • Bliźniaki
  • Działkowa

Oryginalny tekst z Gazeta.PL

W czasie modernizacji najbardziej reprezentacyjnego obiektu Katowic zlikwidowano kasy. Zdecydowano, że to organizatorzy imprezy mają zajmować się rozprowadzaniem biletów. Zarządcy Spodka mogą jedynie nieodpłatnie wystawić przed obiektem budkę na kółkach, gdzie będzie je można sprzedawać. niewiadowka_biletowa

Na remont Spodka miasto wydało do tej pory 65 mln zł. Zainstalowano klimatyzację, najnowocześniejszy system monitoringu w Polsce, duży ekran, lampy, specjalny podest dla kamerzystów, nowe krzesełka i przewody wentylacyjne. Powstały nowe reżyserki telewizyjne i pomieszczenie dla policji.

W odnowionym Spodku nie będzie już natomiast pomieszczeń z kasami. Stanisław Wąsala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zapewnia, że nie są potrzebne. Organizator imprezy sam zajmuje się sprzedawaniem biletów - w Internecie albo np. w księgarniach. Cztery kasjerki zostały zwolnione, bo nie miały co robić.

Okazuje się, że nie wszyscy z poglądem Wąsali się zgadzają. Krzysztof Birecki, organizator przyszłotygodniowego koncertu Chóru Aleksandrowa, przyznaje, że część biletów można kupić w Internecie, ale to nie wystarczy. - Chór Aleksandrowa uwielbiają ludzie starszego pokolenia, a tylko nieliczni z nich robią zakupy w sieci - denerwuje się Birecki. Co na to Wąsala? Zaoferował mu... budkę na kółkach.

- To buractwo! Samo serce wojewódzkiego miasta, na scenie najwięksi artyści, a bilety z budy campingowej - piekli się nie na żarty Birecki. Okazuje się jednak, że nie on pierwszy znalazł się w takiej sytuacji. Niedawno z budki na kółkach musiał skorzystać zespół Dżem. - Lwią część biletów sprzedaliśmy przez Internet. W budce była tylko końcówka. Na szczęście, bo to lekki obciach. Trochę jak przy wejściu na objazdową karuzelę - komentuje Leszek Martinek, menedżer zespołu.

Z taką oceną zgadza się sam Wąsala. - Wiem, że można mieć zastrzeżenia estetyczne. To rozwiązanie doraźne. Zamierzamy kupić dwa blaszane kontenery kasowe. Z nich też organizatorzy będą mogli korzystać bezpłatnie - pociesza szef MOSiR-u.

Birecki o tym pomyśle też nie ma dobrego zdania. - Bywam w różnych salach koncertowych świata, ale przed żadną nie stoi blaszak, w którym można kupić bilet - podkreśla Birecki.

Na szczęście blaszaki nie mają stać długo. - W przyszłym roku rozpoczynamy remont Spodka z zewnątrz, postaramy się wygospodarować tam pomieszczenie na kasę - obiecuje Wąsala.

 


kamuflaz_2kamuflaz_3 kamuflaz_7kamuflaz_4 kamuflaz_1kamuflaz_5 kamuflaz_6

blizniaki

dzialkowa

 

button1